Dnia 22 czerwca 2021r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie odbyło się uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego konkursu geopolitycznego.

Konkurs zorganizowało Polskie Towarzystwo Geopolityczne we współpracy z Katedrą Stosunków Międzynarodowych PWSZ w Chełmie oraz Kołem Naukowym Stosunków Międzynarodowych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, włączając się tą inicjatywą w obchody XX-lecia powstania Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Konkurs był adresowany do studentów oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych i polegał na napisaniu eseju na jeden z podanych przez organizatorów tematów.

konkurs

Uczennice naszej szkoły mogą pochwalić się sukcesem, ponieważ zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce.  Żaklina Proć oraz Olga Kulczyńska z kl. 1tpe zajęły 6 i 7 lokatę w skali kraju. Dziewczyny zmierzyły się z następującymi tematami: „Geopolityczny wirus – czy SARS-CoV-2 zmieni układ sił na świecie?”; „Geopolityczne znaczenie rzek.”

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.