Światowy Dzień Wody (ang. World Water Day) ma przypominać, że wielu mieszkańców naszej planety – obecnie ok. 800 milionów osób – cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Słodka woda przestała być zasobem odnawialnym – zużywamy jej więcej i szybciej, niż jest w stanie się odtworzyć. Niech nas nie zwiedzie termin „błękitna planeta”, którym określa się czasem Ziemię. Choć w ok. 70% pokrywa ją woda, to zaledwie 2,5% to woda słodka, która nadaje się do picia a większość z niej jest uwięziona w lodowcach i pokrywie śnieżnej.

Te oraz wiele innych faktów zebrali zainteresowani ekologią uczniowie naszej szkoły a swoją wiedzą podzielili się na wykonanych tablicach informacyjnych. Każdy zainteresowany mógł dowiedzieć się jak zbadać swój ślad wodny, skąd pochodzi woda, która wypływa z kranu, oraz przekonać się, że jest bezpieczna do picia. Woda wodociągowa znajduje się bowiem pod ścisłym nadzorem sanepidu, a jej jakość regulują przepisy – dokładnie te same, które obowiązują producentów wody butelkowanej.

Po obejrzeniu filmu „Historia wody butelkowanej” podjęliśmy wyzwanie: Piję wodę z kranu, bo jest zdrowa i ekologiczna.! Dołącz do nas. Dbajmy o wodę bo to nasz wielki skarb.