jaknieczytamjakczytamPo czteroletniej przerwie z przyjemnością zapraszam Państwa szkołę i bibliotekę do udziału w akcji Jak nie czytam, jak czytam.

• V edycja odbędzie się 7 czerwca o 10:00.
  • Akcja jest wspólnym przedsięwzięciem szkół, bibliotek i placówek oświatowych z całej Polski.
  • W akcji co roku brało udział około 400 tys. osób z ponad 2 tys. placówek.
  • Szczegóły, materiały i zapisy na mapkę uczestników: czytamy.org

Akcja umożliwia integrację poprzez jej wspólną organizację w ramach kilku placówek z danego środowiska, np. przez szkołę, bibliotekę publiczną i przedszkola. Taka forma organizacji cieszyła się dużym powodzeniem w poprzednich edycjach.

Szersza zapowiedź i plakat akcji znajdują się w kwietniowej Bibliotece w Szkole.

O co chodzi w akcji?

Akcja ma na celu promowanie czytania wśród dzieci i młodzieży poprzez budowanie pozytywnych skojarzeń z książką. Po prostu chcemy dać uczniom okazję do poczytania w miłych, niecodziennych okolicznościach. Tego, na co każdy ma ochotę, bez dorabiania wielkiej filozofii.

Organizatorzy:

Organizatorem akcji jest miesięcznik Biblioteka w Szkole wraz z ponad 2 tysiącami bibliotek wszystkich typów oraz szkół. Akcja jest środowiskowa, bezpłatna, nie przynosi nikomu dochodu i nie ma żadnych politycznych powiązań.

Serdecznie zapraszam do udziału :)