Akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam”.

7 czerwca o 10:00 kilkaset tysięcy dzieci i nastolatków z całej Polski czytało książki. W swoich bibliotekach, szkołach, w parkach i na rynkach. Bez przymusu i dorabiania filozofii, każdy to, na co ma ochotę.

Nasi uczniowie przyłączyli się do akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Chcemy dać każdej uczennicy i uczniowi okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych, bardziej lub mniej rozrywkowych okolicznościach, bez dorabiania dydaktycznej otoczki.

Akcja ma również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.

Akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam”.

Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie uczą się i trawa

Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, frisbee, trawa i tłum