Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W trakcie olimpiady oceniana jest wiedza z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn; budowy pojazdów samochodowych; diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych; umiejętności posługiwania się narzędziami
i przyrządami, w tym pomiarowymi; bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska.

Uczniowie rozwiązywali test składający się z 40 pytań testowych obejmujących wiedzę podstawową z elementami matematyki i fizyki a także rysunku technicznego maszynowego oraz wiedzę specjalistyczną z mechatroniki, budowy, obsługi i naprawy pojazdów samochodowych.

W półfinale olimpiady uczestniczyło 465 uczniów szkół technicznych z całego kraju.

Finalistą olimpiady został Łukasz Staszak z klasy czwartej technikum pojazdów samochodowych zdobywając 53 pkt. Finał XVIII Olimpiady Techniki Samochodowej odbędzie się w Warszawie 13 maja 2017 roku w firmie Bosch Sp z o.o.

Laureatami olimpiady zostanie trzech uczniów, którzy uzyskają największą liczbę punktów po zsumowaniu wyników II i III etapu. Finaliści i laureaci będą zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego.

Serdecznie gratulujemy Łukaszowi dostania się do finału i trzymamy za niego kciuki
w kolejnym etapie Olimpiady.

Monika Łepik – kierownik szkolenia praktycznego

{gallery artykuly/2017/olimp_motor}