DSC 4843

W wiosenny choć lutowy dzień odwiedziły naszą pracownię fantastyczne dzieci, a właściwie młodzież z klasy 6d Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Krasnymstawie. Zaprosiliśmy ich na warsztaty o zdrowym odżywianiu. Chcieliśmy pokazać, że można zastąpić powszechnie znane potrawy tymi lekko odchudzonymi, ale nie mniej smacznymi. Młodzi adepci sztuki kulinarnej sporządzili:

• zapiekanki na gofrach ryżowych
  • surówkę owocową.

Robota paliła im się w rękach, zadania im powierzone ekspresowo wykonywali. Rodzice mogą być dumni ze swoich latorośli. Po wykonanych zadaniach nadszedł upragniony czas konsumpcji. Jak szybko zrobili tak i szybko zjedli. Uśmiechnięte buzie wskazywały na zadowolone brzuszki. Niektórzy zainteresowali się kształceniem w naszej szkole i dopytywali jakie zawody są w naszej placówce. My oczywiście polecamy technikum kształcące w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz Szkole Branżowej I Stopnia w zawodzie kucharz, gdzie młodzież uczy się przyjemnych warunkach, miłej i profesjonalnej atmosferze. Starsi koledzy i koleżanki, którzy pomagali naszym adeptom to: z klasy 1kmm Patrycja, Kinga, Kinga, Katarzyna, z klasy 1mmk Kuba, Dominika, Julia, Dawid, Patrycja, z klasy 3tz Ola, Patrycja i Weronika, oraz z klasy 3k Karolina, a warsztaty prowadziły i koordynowały nauczycielki: Agata Sadlak-Skrzypek i  Agnieszka Pawlas.