bohaterON

WARTO PAMIĘTAĆ O HISTORII ,  uczniowie naszej szkoły to wiedzą.

Samorząd uczniowski zgłosił szkołę do ogólnopolskiej akcji

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Na lekcji wiedzy o kulturze pani Agnieszka Kostrzanowska wspólnie z uczniami  1 tz, 1 te, 1 tp, 1 tf wykonała kartki dla Powstańców. Celem przedsięwzięcia  było upamiętnienie uczestników Postania Warszawskiego, poprzez wysłanie im specjalnie przygotowanych kartek. Każdy uczeń samodzielnie wykonał i wypisał kartkę dla Powstańców. Uczniowie bardzo zangażowali się w projekt. Poprzez takie działania młode pokolenie złożyło hołd wszystkim, którzy walczyli o wolną Polskę.

Koordynator akcji BohaterOn - M. Typiak

IMG 8494

Poznaj ludzi, którzy przed laty walczyli o Stolicę! Znajdziesz tutaj sylwetki wybranych Powstańców Warszawskich, którzy nadal są wśród nas, zasługują na szacunek oraz podziękowanie za patriotyczną postawę i podjęty trud obrony Ojczyzny. Możesz także odszukać ich na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego – aby Ci to ułatwić, pod naszą galerią zdjęć zamieściliśmy imiona i nazwiska pozostałych Powstańców wraz z bezpośrednim linkiem do wywiadu w Archiwum Historii Mówionej lub notki w Powstańczych Biogramach.