MG 3677 Copy

„Podziel się tym co najcenniejsze – kroplą swojej krwi”. To hasło przyświeca nam już od paru lat, dlatego chwytamy czerwoną nitkę, bo chcemy uratować czyjeś życie.

Duże zapotrzebowanie na krew wynika z rozwoju medycy i stosowania nowoczesnych metod leczenia. Dotyczy to głównie transplantologii (przeszczepianie narządów), onkologii, hematologii i chirurgii sercowo-naczyniowej.

Tylko w ciągu jednego roku w Polsce wykonuje się ok. 1,7 mln transfuzji krwi, które ratują życie i zdrowie ludzkie.

Warto dzielić się krwią z potrzebującymi. Dotyczy to zarówno osób, które wcześniej tego nie robiły, jak i dawców wielokrotnych. Z pozoru mało znaczący gest w postaci oddania krwi może uratować komuś życie!

Przypominamy, że w Krasnymstawie, w każdy pierwszy czwartek miesiąca można zgłaszać się do Centrum Integracji Społecznej ul. Sikorskiego 10, godziny rejestracji: 08:30 - 12:00

Zachęcamy – warto!!!

anigifkrew MG 3674 Copy