Tradycja śpiewania kolęd i pastorałek jest nieodłącznym towarzyszem okresu Świąt Bożego Narodzenia. W jego niezwykle radosny, świąteczny klimat wprowadzili nas uczestnicy kolędowania pt „ Szkolne kolędowanie”, które odbyło się  19 grudnia 2019 roku w naszej szkole. Kolędowanie adresowane było do wszystkich uczniów Zespołu Szkół. Mieliśmy okazję wysłuchać pięknych pieśni bożonarodzeniowych w wykonaniu  uczniów naszej szkoły.

„ Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd. Chyba żaden z narodów nie może się pochwalić takim bogactwem tych pieśni, jak naród polski. Większość z nich to przekazywane przez tradycję utwory, których autorów na próżno szukać wśród znanych poetów. W kolędach z pewnością odnaleźć można czystą poezję, najpiękniejsze pomysły muzyczne, ale również wiele śladów dawnych polskich obyczajów. Kolędy są częścią naszej historii narodowej. Jest ich wiele. Od najdawniejszych, staropolskich, do tych współczesnych, od liturgicznych do pastorałek.”