Szanowni Państwo!

W imieniu społeczności szkolnej, Samorząd Uczniowski pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W sposób szczególny przeżywamy dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej, w tradycji szkolnej pamiętamy i potocznie mówimy, że jest to Dzień Nauczyciela.

„Nauczyciel” to osoba, która jest nie tylko fachowcem w swojej dziedzinie, ale także jest sprawnym pedagogiem i psychologiem, wychowawcą nie tylko swoich uczniów, ale bardzo często osobą pomocną także ich rodzicom. Jak mało kto potrafi sprostać rosnącym z roku na rok wymaganiom, zwiększającej się ilości obowiązków, rosnącym potrzebom szkoły i uczniów. Jest osobą stale dokształcającą się, powiększającą zasób swej wiedzy, szukającą ciekawych i niebanalnych rozwiązań. A przy tym wszystkim to zwykle człowiek pogodny, życzliwy i wyrozumiały.”

Dziękujemy za życzliwość i serdeczność, którymi niezmiennie obdarzacie uczniów. Za to także, że jesteście twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. To dzięki Waszej pracy nasza szkoła jest wyjątkowa. To między innymi Wam zawdzięczamy, że w naszej placówce panuje ta niepowtarzalna atmosfera. Atmosfera, dzięki której zarówno uczniowie, jak i my – pracownicy szkoły – lubimy ją, przychodzimy do niej z chęcią i przyjemnością.

Dziękuję serdecznie wszystkim pracownikom niepedagogicznym – administracji i obsługi bez których szkoła nasza nie mogłaby tak dobrze funkcjonować, za ich zaangażowanie i bardzo dobrą pracę na rzecz całej społeczności szkolnej. Życzę wszelkiej pomyślności, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności, radości z wykonywania swego zawodu, realizacji postawionych sobie celów i szczęścia w życiu osobistym.

Dorośli zawsze podkreślają, że my, młodzież, jesteśmy przyszłością narodu. Mają rację – mamy siłę i ochotę, aby zmierzyć się z trudnościami. Chcemy pójść w ślady najszlachetniejszych i najmądrzejszych Polaków, więc potrzebne są nam ćwiczenia woli, nawyki ciągłego uczenia się, pomagania innym. Nie mamy doświadczenia, ale wierzymy, że z Waszą pomocą, Nauczyciele i Wychowawcy, możemy góry przenosić. Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi szlachetnych i mądrych. Wspólnie postaramy się stworzyć coś dobrego dla Polski. Dzięki Wam, Kochani nasi Nauczyciele, poniesiemy idee Komisji Edukacji Narodowej w następne pokolenia.

Dziękujemy za Wasz wysiłek i okazaną serdeczność!

Samorząd Uczniowski i społeczność szkolna

den1