erazmus

Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie w ramach programu „ERAZMUS +”  jest w trakcie realizacji projektu „Europejskie praktyki zawodowe – Zetka w Hiszpanii” numer  projektu (umowy) 2020-1-PL01-KA102-081112. Zaplanowane są trzy wyjazdy (mobilności) do różnych miast Andaluzji -wspólnoty autonomicznej w Hiszpanii. Nasi uczniowie po raz kolejny będą mogli odbyć staż  u hiszpańskich pracodawców oraz nabyć nowe kompetencje zawodowe i językowe potwierdzone stosownymi zaświadczeniami i certyfikatami. Projekt obejmuje staże we wszystkich  zawodach obecnie kształconych w szkole (technik żywienia i usług gastronomicznych, technik usług fryzjerskich, technik pojazdów samochodowych, technik ekonomista, technik budownictwa i technik mechanik).

Jesteśmy już po rekrutacji dla pierwszej mobilności i przygotowujemy grupę 18 uczniów na staż zagraniczny w pełni sfinansowany z programu „ERAZMUS +”. W zajęciach będą również uczestniczyć uczniowie z listy rezerwowej, jeżeli ktoś z podstawowej grupy nie będzie mógł wyjechać  (siła wyższa, COVID– 19).

Termin pierwszego wyjazdu  11.04.2021 do 01.05.2021 - miasto Sevilla. Ze względu na „tygiel kulturowy” jakim jest region Andaluzji konieczne jest przygotowanie uczestnika w zakresie wzorców zachowań, różnorodności i norm społecznych. Aktualnie przygotowanie grupy obejmuje zajęcia językowe z nauki hiszpańskiego, oraz zajęcia  kulturowe i pedagogiczne.

erazums pl