kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: zspnr1.kosciuszko@gmail.com

ped3Czym są dopalacze i narkotyki ? Jakie konsekwencje może ze sobą nieść ich zażywanie? Wzrost znaczenia środków masowego przekazu, a także chęć dopasowania się do pewnych grup sprawiają, że młodzi ludzie coraz częściej eksperymentują, nie zdając sobie sprawy z tego, jak bardzo jest to niebezpieczne. 

W dniu 07.12.2015r. w naszej szkole odbyło się spotkanie ze st. aspirant Anną Podgórską z PowiatowejKomendy Policji w Krasnymstawie na temat „Substancje psychoaktywne: narkotyki, dopalacze”. W zajęciach tych uczestniczyli uczniowie z klas: 2tz, 2k,1 mmk.

Spotkanie miało na celu nie tylko podnieść świadomość prawną związaną z narkomanią, ale także poszerzyć wiedzę młodzieży na temat konsekwencji zażywania tych substancji. Ukazując negatywne reakcje organizmu młodego człowieka na zażyty wcześniej środek odurzający policjantka chciała ustrzec uczniów przed czyhającymi na nich zagrożeniami.

Dealerzy, namawiając do zakupu narkotyków, wykorzystują techniki manipulacyjne, słabości , naiwność, ale też niewiedzę. Młody człowiek powinien pamiętać o tym, że zachowując rozsądek i trzeźwy umysł, może zawsze podejmować właściwe decyzje, które będą miały wpływ na jego przyszłość. Mamy nadzieję, że działania profilaktyczne realizowane w naszej szkole przy współpracy służb mundurowych przyczynią się do dokonywania przez naszych uczniów tylko właściwych wyborów.


plan200x200dziennik200x200kulinarni

Oferta edukacyjna ZS nr 1

bip logo