16 października 2023 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły miała miejsce uroczysta akademia z okazji 250-lecia powołania Komisji Edukacji Narodowej. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, prowadzący powitali: Panią Małgorzatę Jędruszczak – dyrektora szkoły, Pana Marka Nowosadzkiego – wicestarostę krasnostawskiego, Panią Katarzynę Mańko – wicedyrektora, Panią Kingę Ciurysek – kierownika szkolenia praktycznego, Panią Annę Berbeć – przewodniczącą Rady Rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, uczniów Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła życzenia nauczycielom i innym pracownikom szkoły. W swoim przemówieniu Pan Marek Nowosadzki naświetlił kontekst historyczny powstania w 1773r. Komisji Edukacji Narodowej i w swoim imieniu oraz samorządu powiatu życzył nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy podkreślając ich odpowiedzialność za kształtowanie właściwych postaw u swoich uczniów. Następnym punktem uroczystości było wręczenie Nagród Dyrektora Szkoły. W tym roku nagrodzeni zostali: Tomasz  Bożko, Cieszko-Pankiewicz Bożena, Kinga Ciurysek, Sławomir Czwórnóg, Agata Jędruszczak, Jolanta Jóźwiak, Elżbieta Kapuśniak, Monika Kowalik-Żebrowska. Tomasz Kraska, Monika Łepik, Katarzyna Mańko, Marta Maślona, Wojciech Maślona, Urszula Nowak, Katarzyna Oleszczuk, Marzena  Szydłowska, Małgorzata Typiak. Nagrodzeni pracownicy administracji i obsługi: Anna Bodio, Zygmunt Mazurek, Jadwiga Mazur, Elżbieta Szymczak, Katarzyna Żygadło. Pani Dyrektor wyróżniła także nauczycieli, którzy 13 października  zostali uhonorowani Nagrodą Starosty Krasnostawskiego: p. Agnieszka Pawlas, p. Agata Sadlak – Skrzypek , p. Marzena Remiś. Po wręczeniu nagród rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu młodzieży naszej szkoły, zakończona wręczeniem każdemu nauczycielowi słodkiej niespodzianki.

148a2515 6912 4baa 9af6 f6d6a8aec443