Projekt „Pracownia Odnawialnych Źródeł Energii w ZETCE” realizowany jest w ramach Konkursu „Ekopracownia - zielone serce szkoły”

6

W otwartej niedawno w Zespole Szkół Nr 1 w Krasnymstawie klasopracowni OZE odbywają się zajęcia projektowe, na których uczniowie szkoły mogą poszerzać swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska i rozwijać świadomość ekologiczną. Prowadzone przez nauczycielkę zawodowych przedmiotów mechanicznych, panią Kingę Ciurysek, zajęcia pod nazwą „Odnawialne źródła energii i ich zastosowanie w motoryzacji”, pozwalają poznać ekologiczne pojazdy zeroemisyjne i zalety ich zastosowania. W trakcie zajęć uczestnicy przeprowadzają doświadczenia, badające stopień zanieczyszczenia powietrza oraz ukazujące sposób działania elektrowni wiatrowej, potrzebnej do wytwarzania wodoru – paliwa napędowego pojazdów zeroemisyjnych.

W zajęciach wykorzystywane są pomoce dydaktyczne Modułowej Pracowni Przyrodniczej, opracowanej przez Centrum Nauki Kopernik. Uczestnicząc w tego typu zajęciach projektowych młodzież uczy się wykorzystywania wiedzy przyrodniczej w praktyce.

Ekopracownia dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony
Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu
Ochrony
Środowiska i Gospodarki Wodnej, w formie dotacji, w kwocie 75 tys. zł.
4oze

4