kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: zspnr1.kosciuszko@gmail.com

 

Światowy Dzień Rzucania Palenia, obchodzony jest corocznie w trzeci czwartek listopada. Pomysłodawcą akcji był amerykański dziennikarz Lynn Smith, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów.

Nasi uczniowie z klasy 4tz i 5tzm uczestniczyli w lekcji profilaktycznej : „Nikotynizm – wpływ palenia papierosów na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka” prowadzonej przez inspektora Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krasnymstawie – panią Agatę Wójtowicz. Na zajęciach uczniowie mogli się dowiedzieć ile i jakie substancje szkodliwe zawiera dym tytoniowy, jakie choroby powoduje palenie papierosów oraz zostali zmotywowani do dbania o swoje zdrowie.

5p

p2

p3

p4

p1

 


Oferta szkoły - film promocyjny

plan200x200dziennik200x200kulinarnibudowlanka250zetka w hiszpanii

Oferta edukacyjna ZS nr 1

bip logo