EkoFlowprojekt
Krasnostawska „Zetka” znowu w akcji!

„EkoFlow” to projekt realizowany przez 10-cio osobową grupę uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, w której młodzież ma szansę rozwijać praktyczne umiejętności prowadząc autorskie projekty społeczne, wspierając jednocześnie wybrane inicjatywy społeczne i szerząc wiedzę o nich.
„EkoFlow” to ambitny projekt społeczny, mający na celu podniesienie świadomości ekologicznej w społeczeństwie. Zdając sobie sprawę z rosnącego zagrożenia dla naszej planety, młodzież postanowiła działać i udowodnić, że ekologia może być zarówno zrozumiała, praktyczna i interesująca. Poprzez stworzenie autorskich scenariuszy zajęć edukacyjnych, uczniowie zamierzają prowadzić lekcje w przedszkolach i szkołach podstawowych oraz udostępniając scenariusze umożliwiać prowadzenie zajęć przez zainteresowanych nauczycieli na terenie całej Polski. Ich celem jest przekazanie zrozumiałych, praktycznych informacji na temat kilku kluczowych obszarów związanych z ochroną środowiska: odpowiedzialnego gospodarowania odpadami, gospodarki w obiegu zamkniętym, oszczędzania energii, roli zwierząt, wpływu na jakość powietrza i wody oraz odnawialnych źródeł energii. Przekaz zajęć będzie kierowany przede wszystkim do osób najmłodszych, bo to oni są przyszłością i szansą dla naszej planety.
Głównym założeniem projektu jest inspirowanie innych do podejmowania małych, ale istotnych kroków w kierunku zrównoważonego życia na
naszej planecie, a działania będą ukierunkowane również na pomoc innym ludziom i zwierzętom poprzez prowadzenie zbiórek pieniędzy
przez Zespół Projektowy, w którego skład wchodzą: Ewelina Magier, Katarzyna Baran, Amelia Łepik, Elżbieta Radoń, Jan Berbeć, Anita
Krasicka, Oliwia Mazurek, Gabriela Radoń, Julia Jaśkowska, Patrycja Kupiecka.

Zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych projektu po dawkę
praktycznej wiedzy na temat ochrony środowiska:

Facebook: EkoFlow
Instagram: ekoflow.projekt