WYCIECZKA DO WARSZAWY

19 lutego 2024 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie (z klas pierwszych, drugich, trzecich, czwartych i piątych technikum) wraz ze swoimi opiekunami Jerzym Stępniem, Małgorzatą Bielecką- Dudek, Marcinem Łukaszczykiem wybrali się do Warszawy-stolicy naszego kraju.

Wycieczka pozwoliła naszym uczniom na zapoznanie się z historią naszej stolicy i odwiedzenie ważnych obiektów kulturowych.

Najpierw uczniowie zwiedzili Centrum Nauki Kopernika, tam w 542 rocznicę urodzin wielkiego polskiego astronoma, która przypada akurat na 19 lutego obejrzeli ponad 400 eksponatów na wystawach stałych lub czasowych.

Później z wizytą wstąpili do parlamentu RP. Tam zwiedzając Sejm i Senat  zapoznali się z historią tego obiektu, poznali zasady panujące  w polskim parlamencie, dowiedzieli się także jakie prawa i obowiązki  mają polscy posłowie i senatorowie.

Następnie odpoczęli  w Złotych Tarasach i w doskonałych humorach powrócili do swych domów. Choć pogoda była deszczowa wycieczka się udała, na brak wrażeń nasi uczniowie nie mogli narzekać.

IMG 20240219 144818 1