kadru1

W roku szkolnym 2023/2024 po raz drugi przeprowadzono konkurs „SUPERKADROWIEC”, który zastąpił organizowany przez 18 lat  konkurs o tytuł MISTRZA RACHUNKOWOŚCI.  Opiekunem konkursu  jest p. Bożena Cieszko-Pankiewicz, nauczyciel przedmiotów zawodowych – ekonomicznych.

Konkurs SUPERKADROWIEC skierowany był głównie do uczniów klas piątych TECHNIKUM NR 1 w zawodzie TECHNIK EKONOMISTA. Jego podstawowy cel to - zmotywowanie uczniów do utrwalenia i poszerzenia wiedzy z zakresu kadr i płac. Przygotowywanie się do konkursu jest zawsze ciekawszą formą powtórki przed egzaminem, a szczególnie trudnego bo z kwalifikacji EKA.05: Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych.

Dzięki  rywalizacji, solidnej pracy podczas zajęć praktycznych oraz sumienności w wykonywaniu zadań, ekonomiści uzyskali rewelacyjne wyniki z egzaminu praktycznego. Średni wynik z części praktycznej wyniósł 94,54% , a trzy osoby: Magdalena Gruszczyńska, Wiktoria Dubiel i Wioletta Trus osiągnęły wynik na poziomie 100%. Na wyróżnienie zasługuje również Weronika Fornek osiągając 99%, Weronika Marecka z wynikiem 98%, a także Krystian Wójcik uzyskując 96% wynik.

W dniu 26 kwietnia 2024 roku pożegnaliśmy naszych EKONOMISTÓW, przed którymi są jeszcze egzaminy maturalne. Mogą jednak spokojnie patrzeć w przyszłość, ponieważ są już gotowi do podjęcia pracy w zawodzie.  Dzięki zdanym egzaminom z kwalifikacji EKA.04 i EKA.05 oraz  odbytych praktykach zawodowych w firmach, są  przygotowani do samodzielnej pracy.

Życzymy wykwalifikowanym ekonomistom zdania matury i sukcesów w pracy zawodowej!

ekon24